تبلیغات

UFC Undisputed 2010

سرانجام UFC Undisputed نسخه‌ی 2010 نیز در اختیار بازی‌کننده‌های پلت‌فرم‌های ایکس‌باکس360 و پلی‌استیشن3 قرار گرفت. مجموعه بازی‌های UFC از آن دسته عناوینی بشمار می‌رود که بازی‌کننده‌ها غالبا‌ در تهیه‌ی آن دچار مشکل می‌شوند، زیرا از یک طرف ذهنیت درستی در خصوص روند بازی ندارند و از سوی دیگر مقایسه با عناوینی هم‌چون WWE S vs R باعث می‌شود ارزش این بازی را به‌درستی درک نکنند.

مجموعه بازی‌های UFC Undisputed مشابه مسابقات واقعی این رشته‌ی ورزشی به هنرهای رزمی ترکیبی می‌پردازد. در هنرهای رزمی ترکیبی ورزش‌کاران در پنج وزن استاندارد توانایی‌های مبارزاتی خود در هفت رشته‌ی بوکس، کیک‌بوکس، موی‌تای، جوجیتسو برزیلی، جودو و کشتی در مصاف با سایر رقبا به نمایش می‌گذارند. البته این نمایش که غالبا با مبارزات سنگین و مملو از زد و خورد همراه است در زمین‌های مسابقه‌ی ویژه‌ای که با تورهای فلزی محصور شده است، برگزار می‌شود.

امتیاز ساخت مسابقات UFC در سال 2007 میلادی توسط کمپانی تی‌اچ‌کیو خریداری شد و باید اعتراف کرد این نقل و انتقال حسابی به داد این مجموعه بازی‌ها رسید، زیرا قسمت اول از این سری بازی‌ها تحت عنوان UFC: Sudden Impact که در سال 2004 میلادی منتشر شده به هیچ وجه نتوانسته بود نظر مساعد منتقدان بازی‌های رایانه‌ای را به سمت خود جلب کند.
اما مسوولان کمپانی تی‌اچ‌کیو بهمراه تیم تولید استودیو بازی‌سازی Yukes در خلق نسخه‌ی 2009 بازی UFC حسابی سنگ‌ تمام گذاشتند تا این عنوان در سال گذشته میلادی با وجود رقبای سرسختی همچون فایت‌نایت4 بعنوان بهترین بازی ورزشی تک‌نفره شناخته شود.

برای UFC Undisputed نسخه‌ی 2010 بیش از صد مبارز واقعی طراحی و ساخته شده است که به جرات می‌توان درجه‌ی کیفیت طراحی هریک از آن‌ها را ممتاز ارزیابی کرد. برای طراحی هریک از مدل‌ها از مبارزها گرفته تا داور و شومن از بیش از 30000 پالیگان استفاده شده که در نوع خود منحصربفرد است. روند بازی UFC شاید به مذاق بازی‌کننده‌های مبتدی آن‌چنان خوش نیاید، زیرا پیروزی در مبارزات به تبحر بالایی نیاز دارد و برای رسیدن به این درجه از تبحر باید حسابی تمرین کنید و فنون پیچیده‌ی هریک از مبارز‌ها را بخوبی یاد بگیرید.

طبق اظهارات تیم سازنده نسخه‌ی 2010 در مقایسه با نسخه‌ی 2009 پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته که از آن جمله می‌توان به پیشرفت و بهتر شدن روند بازی، استفاده از دیواره‌های میدان مبارزه برای ضربه زدن به حریف و اضافه شدن سه میدان مبارزه جدید اشاره کرد. با وجود صحنه‌های خونریزی کاملا طبیعی، مشابه آن‌چه در نسخه‌ی 2009 دیده بودیم، نسخه‌ی 2010 نیز موفق به کسب درجه‌ی سنی نوجوان (15+( شده است.
اگر قصد دارید از هنرهای رزمی ترکیبی لذت ببرید UFC Undisputed 2010 قطعا انتخاب مناسبی خواهد بود، خصوصا اینکه جلوه‌های بصری و گرافیکی این بازی در مقایسه با سایر عناوین هم سبک در درجه‌ی بسیار بالاتری قرار دارد.

- UFC: Undisputed 2010
 سازنده: Yukes
 ناشر: THQ
 سبک: ورزشی
 پلت‌فرم: Xbox360 - PS3 - PSP
 تاریخ انتشار: منتشر شد

www.dbazi.com